Dnia 10 kwietnia 2024 roku klasa 3b wyruszyła na wycieczkę do Walencji. Lecieliśmy z lotniska Chopina. Hiszpania powitała nas słoneczna pogoda. Zwiedzaliśmy Centrum Nauki, Średniowieczna Katedrę, jedliśmy pyszna Paeile, przeszliśmy kilometry plaży delektując się wspaniałymi wschodami i zachodami słońca. Poznaliśmy ciekawych ludzi i inne kultury nauczyliśmy się  tolerancji i obudziliśmy w sobie entuzjazm do zdobywania wiedzy związany z poznawaniem świata i przezywania przygód. Już czekamy na kolejna wyprawę.

1
2
3
4
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Dzień dobry.

W tym roku szkolnym obchodzimy 60 lecie powstania naszego "Ekonomika" przy Astronautów. Jubileusz chcemy uczcić tworząc rodzinny album.  Wiemy, że w historii szkoły było wiele osób - uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły - połączonych więzami rodzinnymi. W szkole uczyli się rodzice, później ich dzieci, mieliśmy rodzeństwa, kuzynów, ciocie, wujków a także małżeństwa.

Jeśli tak było w Państwa przypadku i chcecie zaleźć się w naszym albumie - prosimy o zgłoszenie.  

Album stworzymy wirtualnie, jako prezentację i będziemy chcieli upublicznić ją na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Album będzie zawierał imiona i nazwiska  osób zgłaszanych, stopień pokrewieństwa i ew. nazwisko wychowawcy klasy. 

Formularz zgłoszeniowy:
 https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=EKTozE0cQE-Ig8lR59iY_Jm-Lha500FKqKHult6y0-9UMTBOSjlKU01GMVJTOE1TMEJEQUtXRDRDMC4u

W sprawach związanych z albumem można kontaktować się z wicedyrektor Agnieszką Zajączkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomii i Usług 20-22 marca uczestniczyli w nowej formule praktycznej nauki zawodu – lotniczej wycieczce zawodoznawczej do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. 

Nasi uczniowie przygotowali się do niej kilka miesięcy pod okiem naszych nauczycieli przedmiotów zawodowych. Podczas wycieczki nasi uczniowie: 

- Uczestniczyli w seminarium w Parlamencie Europejskim oraz poznali jego wszystkie miejsca związane z rozwojem Unii Europejskiej; 

- Odwiedzili Parlamentrarium – multimedialne centrum UE w którym poznali interaktywnie historie powstania Unii Europejskiej;  

- Zwiedzili Brukselę pod przewodnictwem naszej kadry nauczycieli przedmiotów zawodowych;  

- Poznali uroki Miasta Chareloi – przemysłowego regionu Belgii;  

A co najważniejsze, wspólnie odkryli magie podróżowania oraz latania. Dla naszych uczniów był to w większości pierwszy lot samolotem, a zarazem praktyczna lekcja zawodoznawcza 😉 Niech stanie się to tradycją i innowacyjną metodą zdobywania wiedzy. Stawiamy na praktykę dostosowaną do współczesnych realiów rynku pracy.  

A my już gotowi na kolejną wycieczkę zawodoznawczą 😉 Trzymajcie kciuki 😉 Zapraszamy do fotorelacji.  

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
W dniu 1 lutego uczniowie klas 3a i 4b byli na wycieczce w Porcie Lotniczym Łódź Lublinek. 
Młodzież poznała organizacje pracy na lotnisku, była na wieży kontroli ruchu lotniczego,  kapliczce oraz  tarasie widokowym. 
 
Bardzo dziękujemy pracownikom lotniska, a w szczególności Pani rzecznik Wioletcie Gnacikowskiej, która przyjęła nas ciepło,  miło i cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania.
1
2
3
4
5
6
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6