ANDRZEJKI A.D. 2018 ZA NAMI!

            Czwartek, 29 listopada 2018 r., był ostatnią szansą do zorganizowania zabawy przed rozpoczęciem się Adwentu, a ponadto okazją do podtrzymania tradycji, aby w wigilię świętego Andrzeja „zerknąć” w przyszłość.

            Naszą szkołę odwiedziła Witch Kate/Wróżka Kasia, która Najodważniejszym z Odważnych przy użyciu trzech kart starała się odkryć Ich przeznaczenie. Tym, którzy szukają swojej drugiej połowy, oddała ogromne serce. Do papierowych wróżb, na osłodę nieznanego losu, dołączyła cukiereczka.

            W fotorelacji, zobaczcie proszę, Kto nie bał się Witch Kate – i ponadto poddał się jednej z popularniejszych wróż, laniu wosku przez dziurkę od klucza.

Pochodzenie wróżb andrzejkowych nie jest do końca znane, choć część badaczy jest zdania, że miały one swój początek już w starożytnej Grecji. Z kolei w Polsce pierwsza wzmianka literacka o świętym Andrzeju pojawiła się w 1557 r, za sprawą Marcina Bielskiego.