Klasa 1b na wycieczce zawodoznawczej

 

            W poniedziałek 22 stycznia 2018 roku klasa 1b, o profilu technik logistyk, uczestniczyła w zajęciach zawodoznawczych w centrum handlowym należącym do Grupy IKEA, obecnie największego na świecie sprzedawcy mebli. Głównym celem wycieczki było przybliżenie pracy magazynu.

            Pan Jakub Tyran, pracownik łódzkiego oddziału, przedstawił Uczniom strukturę organizacyjną firmy, obowiązujące wszystkich pracowników regulaminami pracy oraz wykorzystywane rozwiązania informatyczne. Opowiedział o możliwościach rozwoju i awansu oraz o narzędziach je wspierających jak rozmowy oceniające czy rozmowy o rozwoju. Wyjaśnił, że pracownicy mają szanse sprawdzenia się na różnych stanowiskach – w tym w restauracji – z których chętnie korzystają. Zaprosił na krótki spacer po obiekcie, podczas którego Uczestnicy zobaczyli rozwiązania techniczne, urządzenia do transportu wewnętrznego oraz organizację pracy na poszczególnych stanowiskach.

Uczniowie serdecznie podziękowali Panu Jakubowi Tyran za poświęcony czas oraz cenne wskazówki dla Tych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z branżą logistyczną. Już teraz zaś planują następną wycieczkę zawodoznawczą, być może do kontenerowni, o której Pan Profesor Piotr Staroń tak wiele ciekawego im opowiedział.