Spotkania polsko – niemieckie

 

Czerwiec 2019

 

W dniach 03.06. – 06.06.2019 gościliśmy uczniów ze szkoły im. Maxa Webera z Gießen w ramach projektu dofinansowywanego przez organizację „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży” .

Pogoda nam sprzyjała, a program pękał w szwach: w poniedziałek integracja w Arturówku , we wtorek wycieczka do Torunia, w środę prezentacje o Łodzi i o systemie szkolnictwa okraszone polskimi przysmakami, nauka Poloneza, a następnie zabawa na lasergame, zwiedzanie EC1 w małych grupach, grill i w czwartek wyjście na lody. Wspólnie spędzony czas minął błyskawicznie. Jeszcze tylko trzy miesiące i jedziemy do Gießen!

 

 

 

Maj czerwiec 2017

 

Wymiana polsko – niemiecka rozpoczęta. W dniach 29.05. – 1.06.2017 gościliśmy uczniów ze szkoły Max Weber Schule z Gießen w ramach wymiany polsko-niemieckiej. W poniedziałek, po długim spacerze ul. Piotrkowską wspólny odpoczynek w ogrodzie botanicznym. Pogoda sprzyjała nam i zachęcała raczej do polewania się wodą, a nie do pieczenia kiełbasek. We wtorek było trochę poważniej: prezentacje o systemie szkolnictwa, Łodzi i Polsce okraszone polskimi przysmakami, a następnie zwiedzanie miasta w małych grupach. Najwięcej emocji dostarczyła tego dnia nauka poloneza. W środę wycieczka do Warszawy, a w czwartek wyjazd naszych gości z powrotem do Gießen. Jeszcze tylko parę miesięcy i jesienią my pojedziemy do Gießen!