Jesień turystów

            Zima zbliża się wielkimi krokami, zatem podsumujmy działania klasy 2d we wrześniu i październiku 2018 r., służące zaplanowaniu indywidualnych ścieżek dalszej edukacji czy kariery.

Wrzesień

            Klasa wzięła udział w warsztatach nt. Łódź Czterech Kultur, zorganizowanych przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Zajęcia przybliżyły życie codzienne ludzi z miasta kominów oraz sylwetki sławnych łodzian należących do czterech narodowości (Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie). Uczniowie mogli również spojrzeć z innej perspektywy na spotykane w drodze do i ze szkoły łódzkie zabytki. Na koniec, indywidualnie, zwiedzali wystawę LODZER MISZMASZ – opowieść o łódzkich Żydach: o ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Październik

Pociągiem poza Łódź…

            Przy pięknej pogodzie i w wyśmienitych nastrojach klasa uczestniczyła w wycieczce prozawodowej do Arboretum w Rogowie. Spacer z przewodnikiem pozwolił Uczestnikom(frekwencja 95%!) poznać ciekawe gatunków drzew i krzewów, rosnące na terenie ogrodu czy praktyczne ich zastosowanie oraz z wielkim apetytem zajadać się owocami rośliny pochodzenia azjatyckiego dereń kousa. Wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek w parku przed Arboretum.

Pociąg do nauki…

            Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego pt. Czerwony jak cegła miasta poprzemysłowego czyli zarządzanie dziedzictwem kulturowym miasta. Lekcja nie tylko przybliżała najważniejsze obiekty dziedzictwa poprzemysłowego Łodzi, ale była również okazją podjęcia trudu zarządzania nimi poprzez udział w grze zespołowej, by wskazać zwycięzcę – zespół, który najlepiej umiał zaadaptować zabytki do potrzeb użytkowników miasta.