Rarytasowe zakończenie ferii

 

 

 

W dniach 9-10.02.2018 roku Uczniowie klas 2d i 3d uczestniczyli w wycieczce do Poznania, podczas której wzięli udział w targach turystycznych TOUR SALON 2018 - TARGI REGIONÓW I PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH. Impreza odbyła się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego „Azymut na sukces”. Targi turystyczne to zawsze inspiracje i pomysły na wyprawy, bliskie i dalekie, zorganizowane samodzielnie czy z pomocą biur podróży.

Program wydarzenia był dopasowany do naszych potrzeb. TOUR SALON był miejscem prezentacji ofert z kraju i zagranicy: regionów, biur podróży, touroperatorów, przedstawicieli wszystkich izb i stowarzyszeń branżowych, uzdrowisk, SPA, hoteli, przewoźników, ubezpieczycieli czy wydawnictw. Były animacje dla małych i dużych, spotkania z blogerami, atrakcje i konkursy z nagrodami. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęcało zaś do sięgania do korzeni i do wypoczynku na polskiej wsi. Zatem dla Uczniów, przyszłych pracowników branży turystycznej, impreza poznańska była platformą komunikacji i wymiany doświadczeń.

            Stolica Wielkopolski powitała nas piękną pogodą, więc ruszyliśmy na pieszą wędrówkę po mieście. Grupowo zwiedziliśmy wystawę plenerową na poznańskim placu Wolności, a następnie ruszyliśmy na Stare Miasto. Parami, trójkami,… podziwialiśmy m.in. renesansowy ratusz z zegarem z koziołkami; domki budnicze; budynek Wagi Miejskiej; pręgierz; kościół farny czy górę Przemysła z pozostałościami zamku królewskiego. Odwiedzaliśmy kawiarenki, aby złapać chwilę oddechu i posmakować poznańskich rarytasów.. Najwytrwalsi piechurzy, ulicami Wielką i Chwaliszewo, mostem Bolesława Chrobrego nad Wartą, dotarli na wyspę katedralną Ostrów Tumski. Tutaj podziwiali m.in. bazylikę archikatedralną pw. św. Apostołów Piotra i Pawła ze Złotą Kaplicą – mauzoleum Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz kościół pw. Najświętszej Marii Panny.

            Po tych dniach pełnych wrażeń, z torbami pełnymi branżowych gadżetów, wróciliśmy szczęśliwie do domu. Jedyne zaś, czego żałujemy, że nie mieliśmy czasu na czekoladę… . Zatem za jakiś czas musimy wrócić do Poznania.