My w DoubleTree,

czyli turyści na szlaku kariery zawodowej

W dniu 29 maja 2018 roku Uczniowie klasy 1d (technik obsługi turystycznej) wraz z Panią Prof. Agnieszką Zajączkowską (kierownik kształcenia praktycznego) i wychowawcą wzięli udział w Dniu Kariery zorganizowanym przez DoubleTree by Hilton Łódź.

Uczestnicy zostali powitani przez Pana Sławomira Nowaka, dyrektora generalnego DTbH Łódź. Następnie Pan Dominik Chrapek, dyrektor wykonawczy gastronomii i szef Komitetu CARE, zaprezentował sieć Hilton - bardzo ciekawie opowiadał o historii sieci oraz o funkcjonowaniu łódzkiego hotelu.

W drugiej części spotkania Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach pokazujących jak wygląda praca w poszczególnych działach hotelu.

Dla najlepszych DTbH ufundował nagrody. Serdecznie zatem gratulujemy Pauli!!!!!

Spotkanie zakończyło się wspólnym lunchem.

Wizyta

W dniach 04.06. – 08.06.2018 gościliśmy uczniów ze szkoły im. Maxa Webera z Gießen w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Pogoda nam sprzyjała, a program pękał w szwach: w poniedziałek integracja w parku na Julianowie, we wtorek prezentacje o naszej szkole, Łodzi i Polsce okraszone polskimi przysmakami, nauka Poloneza, a następnie zwiedzanie miasta w małych grupach, w środę wycieczka do Warszawy i w czwartek wyjście do Muzeum Włókiennictwa. Wspólnie spędzony czas minął błyskawicznie. Jeszcze tylko parę miesięcy i jedziemy do Gießen!

więcej zdjęć

Wycieczka integracyjna

do ZOO z dziećmi Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 3 "Jordanówka ".

Wycieczka do Gniezna i Poznania

10 kwietnia 2018 r. odbyła się zaplanowana wycieczka do Gniezna i Poznania.

W Gnieźnie zwiedziliśmy katedrę p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha na Wzgórzu Lecha. Szczególną uwagę skupialiśmy na słynnych Drzwiach Gnieźnieńskich oraz trumnie z relikwiami św. Wojciecha umieszczonej w prezbiterium.

Celem naszej podróży do Poznania była lekcja pamięci przy pomnikach: Powstańców Wielkopolskich, Ofiar Czerwca 1956 r., oraz Polskiego Państwa Podziemnego. Przed każdym pomnikiem odbyła się krótka prelekcja, zapalenie zniczy oraz uczczenie ofiar minutą ciszy.