Karma dla Ciapka

Od 10 lat w naszej szkole prowadzona jest akcja zbierania darów dla schroniska dla zwierząt przy ulicy Marmurowej.

Na apel o pomoc z dużym zaangażowaniem odpowiedzieli uczniowie nauczyciele oraz rodzice.

W tym roku udało nam się zebrać 68 kg karmy suchej i mokrej, a także akcesoria.

Szczególne podziękowania należą się p. Agnieszce Marandzie i klasie I C za wyjątkową szczodrość i gremialny udział w akcji.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich.

M. Stawicka

Jesień turystów

            Zima zbliża się wielkimi krokami, zatem podsumujmy działania klasy 2d we wrześniu i październiku 2018 r., służące zaplanowaniu indywidualnych ścieżek dalszej edukacji czy kariery.

Wrzesień

            Klasa wzięła udział w warsztatach nt. Łódź Czterech Kultur, zorganizowanych przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Zajęcia przybliżyły życie codzienne ludzi z miasta kominów oraz sylwetki sławnych łodzian należących do czterech narodowości (Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie). Uczniowie mogli również spojrzeć z innej perspektywy na spotykane w drodze do i ze szkoły łódzkie zabytki. Na koniec, indywidualnie, zwiedzali wystawę LODZER MISZMASZ – opowieść o łódzkich Żydach: o ich przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Październik

Pociągiem poza Łódź…

            Przy pięknej pogodzie i w wyśmienitych nastrojach klasa uczestniczyła w wycieczce prozawodowej do Arboretum w Rogowie. Spacer z przewodnikiem pozwolił Uczestnikom(frekwencja 95%!) poznać ciekawe gatunków drzew i krzewów, rosnące na terenie ogrodu czy praktyczne ich zastosowanie oraz z wielkim apetytem zajadać się owocami rośliny pochodzenia azjatyckiego dereń kousa. Wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek w parku przed Arboretum.

Pociąg do nauki…

            Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez pracownika Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego pt. Czerwony jak cegła miasta poprzemysłowego czyli zarządzanie dziedzictwem kulturowym miasta. Lekcja nie tylko przybliżała najważniejsze obiekty dziedzictwa poprzemysłowego Łodzi, ale była również okazją podjęcia trudu zarządzania nimi poprzez udział w grze zespołowej, by wskazać zwycięzcę – zespół, który najlepiej umiał zaadaptować zabytki do potrzeb użytkowników miasta.

 

ANDRZEJKI A.D. 2018 ZA NAMI!

            Czwartek, 29 listopada 2018 r., był ostatnią szansą do zorganizowania zabawy przed rozpoczęciem się Adwentu, a ponadto okazją do podtrzymania tradycji, aby w wigilię świętego Andrzeja „zerknąć” w przyszłość.

            Naszą szkołę odwiedziła Witch Kate/Wróżka Kasia, która Najodważniejszym z Odważnych przy użyciu trzech kart starała się odkryć Ich przeznaczenie. Tym, którzy szukają swojej drugiej połowy, oddała ogromne serce. Do papierowych wróżb, na osłodę nieznanego losu, dołączyła cukiereczka.

            W fotorelacji, zobaczcie proszę, Kto nie bał się Witch Kate – i ponadto poddał się jednej z popularniejszych wróż, laniu wosku przez dziurkę od klucza.

Pochodzenie wróżb andrzejkowych nie jest do końca znane, choć część badaczy jest zdania, że miały one swój początek już w starożytnej Grecji. Z kolei w Polsce pierwsza wzmianka literacka o świętym Andrzeju pojawiła się w 1557 r, za sprawą Marcina Bielskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty przyszłych logistyków i organizatorów reklamy

w Uniwersytecie Łódzkim

            W ostatnim tygodniu października 2018 r. Uczniowie klas 2b i 2c uczestniczyli w warsztatach nt. Czas decyzji. O skutecznym podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Zajęcia przybliżyły Uczniom etapy procesu podejmowania decyzji oraz wskazały czynniki utrudniające i ułatwiające podejmowanie decyzji. Ponadto po wypełnieniu testu – diagnozy własnego potencjału zyskali możliwość określenia własnych predyspozycji zawodowych.

Lekcje odbyły się w ramach realizacji celów kształcenia – wymagań ogólnych wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia poprowadził pracownik Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

 

 

 

Zwycięzcy konkursu

na projekt kartki świątecznej na Boże Narodzenie

Natalia Skrobiszewska z klasy 2c

w kategorii technik tradycyjnych

 

oraz

Patrycja Okpisz z klasy 3c

w kategorii technik cyfrowych